آموزش برهول زدن در جراحی مغز و اعصاب با دوبله فارسی

1329

اینجا آموزش برهول زدن دستی و با دستگاه تروپان اتوماتیک رو توضیح دادم
اگه براتون سواله برهول چی هست باید بگم که برهول همون سوراخ هایی هستن که تو استخون سرایجاد میکنیم که برسیم به مغز
این آموزش یکی از ویدیوهای پایه ای برای مغز و اعصابه و برای کار تو این فیلد حتما باید اینو یاد بگیرید که خیلی هم ساده اس.
مناسب برای دانشجویان و اساتید رشته اتاق‌عمل و همینطور رزیدنت‌های مغز و اعصاب

 

((شرح عمل در پایین متن))

 

مشاهده در آپارات

 

 

مشاهده در یوتیوب

 

 

 

برهول زدن در جراحی مغز و اعصاب :
برهول صورت دستی یا اتوماتیک (سرتروبان) وجود دارد .
برهول سوراخ هایی است که در سر ایجاد میشود بعنوان مثال برای دسترسی به بطن مغز یا خارج کردن هماتوم از برهول زدن استفاده میکنند . در کرانیوکتومی چند برهول در سر ایجاد شده و مقداری از استخوان سر را بر میدارند .
ابتدا بیمار را آماده کرده و پرپ و درپ انجام شده و محل برهول مشخص میشود . با تیغ بیستوری ۱۵ یک برش بروی سر زده میشود که تا استخوان سر عمق دارد و برای اکسپوژر از اکارتور چنگکی خودکار استفاده میشود و با استفاده از پریوست بافت ها را از استخوان سر جدا میکنند سپس تروپان را آماده کرده و بروی استخوان قرار داده و دسته آنرا میچرخانند که همزمان مقداری سرم را نیز بروی موضع برای جمع کردن خورده های استخوان میریزیم و برای اینکه آسیبی به دورا و مغز وارد نشود هربار باید میزان برهول را چک کنیم و ساکشن انجام میشود و بعد که به دورا رسیدند با تیغ ۱۵ بصورت بعلاوه برش بروی دورا زده میشود و برای خارج کردن هماتوم سرم ریخته و ساکشن میکنند که سرم بهمراه خون خارج شود و در بعضی موارد درن نیز قرار داده میشود و در نهایت پوست بصورت فار اَن نیر با نخ نایلون دو صفر محکم سوچور میشود .
ویدئوی دوم : پوست سر تا استخوان برش زده میشود و پریوست را کنار زده و اکارتور چنگکی خودکار قرار داده شده و با استفاده از تروپان اتوماتیک برهول را ایجاد کرده که سری این تروپان ها هوشمند است بدین صورت که به دورا میرسد متوقف میشود و همزمان با برهول زدن سرم ریخته میشود و ساکشن میکنند و برش بعلاوه بروی دورا زده شده با دکولر دورا کنار زده شده و همزمان سرم ریخته شده و ساکشن میشود و پس از خارج گردن هماتوم پوست سر بصورت فار اَن نیر محکم با نخ نایلون سوچور میشود .
نکته : وکیولیشن به معنای بیرون کشیدن هماتوم است .
رضا قبادی

2 پیام ها

  1. خیلی کارتون درسته استاد عزیز خدا خیرتون بده ایشالا همیشه موفق و سالم و سلامت باشید.خیلی چیزا ازتون یاد گرفتم واقعن اینده کاریمو مدیون شما هستم.

ارسال نظرات

پیامتان راوارد نمایدد
لطفا نامتان را اینجا وارد نمایید